symp

Příklady použití programu Chytrý nájem

  • 16. 3. 2020

Dnes o programu, který používáme tam, kde banka zabouchne dveře. Program kde zaplatíte 15% ze svého a zbytek splácíte pravidelným placením nájmu.

Josef Mašát

Tento program ES je úplná hrana. Sama hrana možného. A chodit po hraně má v životě smysl jen, když je to opravdu nutné.

Program Chytrý nájem jsme si v Ekonomických stavbách vytvořili pro situace, kdy je hypotéka z nějakého důvodu nemožná. Pak místo splácení hypotéky, splácíte svůj dům formou nájmu. Platíte nájem 30 let a dům je zcela zaplacený a Váš.

Prvý klient, kde jsme tento program použili byl vlastně příběh velmi veselý. Karel s námi postavil dům. Tři měsíce po dokončení stavby se objednal na schůzku s ředitelem. Na schůzce předestřel, že chce stejný dům, stejný pracovní tým,jen na úplně jiném místě republiky. Karel se rozváděl.

Postavili jsme Karlovi stejný dům jinde. A tak trochu si dělali legraci, že Karel je vlastně ideální klient. Až do momentu, kdy dva roky po dokončení druhého domu se Karel objednal na schůzku u ředitele …. .

Ani druhé manželství nebylo to pravé. Karel požádal ředitele o speciální pomoc. Má nový vztah a pro těhotnou partnerku potřebuje rychle postavit třetí dům. Hypotéku si vzít nemůže, protože manželka z druhého vztahu o situaci pořádně ještě neví. Karel je vázaný v hypotéce svého druhého domu, kdy ho čeká další řešení, a to majetkové.

A tak vznikl program Chytrý nájem. Karel zaplatil 15% z ceny domu. Koupili jsme pozemek, postavili dům pro novou Karlovo rodinu. Karel cenu splácel placením nájmu do doby, nežli vyřešil své předchozí vztahy a vazby k hypotékám.

Našli jsme neobvyklé řešení pro klienta v neobvyklé situaci. Pokud tedy potřebujete vlastnit, aby nikdo jiný nevěděl že vlastníte, pak toto je cesta.

Vlasta Pěchoučková

No skvěle. Program, kde manželé schovávají majetky pro milenky před manželkami. Opravdu „senzační“. Tak zrovna takto si ukázkové použití programu já nepředstavuji.

Chápu, že pro mé hlavně mužské kolegy je Karel, který se vrací, aby objednával znovu a znovu stejný dům zábavný. Daleko častější a rozumnější použití programu Chytrý nájem je však tam, kde nám okolnosti brání v řádném financování hypotékou. Tradičně nějaký velmi vážný záznam v registrech. Tam, kde je banka opravdu neprůchodná, je Chytrý nájem dobrou záchranou brzdou.

Řešila jsem například klienty, kteří platili velký nájem 16.000 Kč za malý zcela nevyhovující byt. Najít lepší nájem pro tyto bylo obtížné, také pro stávající insolvenci, kdy pronajímatelé obvykle lustrují své budoucí nájemníky. Zájemce o nájem, kteří mají exekuce či insolvence odmítají. Rodiny s insolvencí tak bydlí často špatně a draho.

Pro aktivní insolvenci jsem s klienty nemohla jít do banky žádat o hypotéku. Věděla jsem, že insolvence za rok skončí. Následně další 4 roky nebude hypotéka možná pro negativní záznam v registru. Možnost hypotéky se těmto mým klientům otevře za dlouhých 5 let.

Použili jsme tedy program Chytrý nájem. Výsledná splátka za dům a pozemek vycházela na 21.000 Kč. V této splátce však klienti platí nejen nájem, ale také svůj dům splácejí . Kvalita bydlení s původním pronájmem, nesrovnatelná.

Splácení nájmu v tomto případě uvažujeme na 5 let. Po uplynutí této lhůty a vymazání záznamů v bankovních registrech přejdeme s klienty na běžnou hypotéku.

Možnost kdykoliv program Chytrý nájem opustit a přejít na jinou variantu zaplacení, osobně považuji za důležitý parametr programu, o který jsem v době vzniku bojovala. Dává nám velkou svobodu při řešení konkrétních situací.

Josef Mašát

Pustím Vám kuloární drb. Šéfové našeho šéfa (akcionáři) tento program naprosto nesnášejí. Stavět domy za peníze společnosti váže velké prostředky, které by z pohledu prosperity firmy jinde udělaly hodně muziky. Jak se říká, někdy je to o tanci a jindy o práci. Program Chytrý nájem je cesta pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Takže pokud Vás radost šéfů zase tolik netrápí, v bance to nejde, tak tady to půjde. 🙂

Vzorec na konec:
Náš výjimečný program + Vaše svědomitost = Druhá šance

předchozí článek další článek