symp

Nespojujte pojištění s hypotékou

  • 8. 4. 2020

Dnes se podíváme na to, jak výhodné, či naopak hodně nevýhodné, jsou nabídky spojení hypotéky a životního úvěrového pojištění, které Vám každá banka bude velmi podsouvat. 

Vlasta Pěchoučková

Každá banka Vám dnes při nabídce hypotéky nabídne i životní úvěrové pojištění. Aby vytvořila zdání výhodné nabídky, je tento balíček hypotéka + životní úvěrové pojištění provázený slevou na úrokové sazbě. 

Co je vydáváno za řešení výhodné, je v těchto případech krajně nevýhodné. 

Řešila jsem včera případ klientů. Jak přes kopírák se tyto opakují každý den. Banka nabídla slevu z úrokové sazby ve výši 0,2%, když si klient vezme k hypotéce také životní úvěrové pojištění. Pochopitelně šlo o pojištění sesterské pojišťovny patřící do stejné bankovní skupiny. 

Sleva na úroku ušetřila klientům 346,- měsíčně. Pojištění vyšlo na osobu na 1.218,-Kč měsíčně. Při dvou žadatelích byl tedy náklad na pojištění  2.436,-Kč měsíčně. 

Naprosto stejné parametry pojištění, které banka nabídla za  1.218,-Kč měsíčně jsem pro klienty u jiné pojišťovací skupiny zařídila za 295,-Kč měsíčně. Při dvou pojištěných osobách tedy za 590,-Kč měsíčně. I při mírně vyšší měsíční splátce hypotéky jsem rodinnému rozpočtu klientů ušetřila 1.500,- každý měsíc.

Josef Mašát

Banky aktuálně půjčují hypotéky s velmi malou marží. Vzít si hypotéku dnes je výhodné. Nízké marže hypoték jsou bankami bohužel doháněny nevýhodnými a extrémně předraženými vedlejšími produkty, které se s hypotékou spojují do “výhodných balíčků“ . Využít  takto výhodný balíček, pak je často velmi  drahé řešení.

Pokud využijete životní úvěrové pojištění nabídnuté bankou, které je každý měsíc pro dva lidi dražší až o 2.000,- Kč, pak z Vás banka za rok zbytečně vytáhla 24.000,- Kč a za 40 let splácení hypotéky 960.000,- Kč. A milion ušetřit nebo neušetřit je celkem podstatný rozdíl.

Tak tedy vezměte naši milionovou radu a pojištění si domlouvejte samostatně mimo hypotéku. 

Vzorec na konec: 

Hypotéka + pojištění = šťastný bankéř za Vaše peníze 

předchozí článek další článek