symp

Příklady použití programu Pohodová stavba

  • 4. 2. 2020

Dnes o tom, kdy se může hodit zaplatit celou cenu domu, až na úplném konci.

Vlasta Pěchoučková

Programy financování si v ES hýčkáme a stále rozvíjíme. Dávají nám možnost jít v řešení financování mnohem dál nežli obvyklý trh umožňuje. Mít lepší nástroje nás baví. 🙂

Úžasné možnosti nám dává program Pohodová stavba. Řešila jsme například klienty, kteří byli vlastníky velmi drahého bytu v Praze. Hodnota bytu byla 12.000.000 Kč a na tomto vázla hypotéka se zůstatkem 6.400.000 Kč. Klienti chtěli nový dům a hledali rychlé řešení. Klienti do ES přišli ve chvíli kdy měli vybraný pozemek, který potřebovali rychle zaplatit. Vzhledem ke  stávající hypotéce na byt, byla další hypotéka neprůchodná pro příliš vysoké celkového úvěrové zatížení a nízkou bonitu. Mohla jsem pochopitelně navrhnout řešení, kdy se klienti přestěhují do nájmu, prodáme byt, vypořádáme hypotéku a připravíme financování nové. Bylo by to však zdlouhavé a hodně přes ruku. Programem Pohodová stavba jsem dostala do řešení mimořádnou lehkost.

Předně jsme hned koupili pozemek. Dobrých pozemků je málo. Nejednat hned znamená o pozemek přijít. Výhodou tohoto řešení byla možnost pozemek zaplatit za 3 dny. Hypotékou bych přirozeně tak rychlá být nikdy nemohla.

Klienti si pospíšili v projektování. Bohužel stavební povolení v Praze trvalo 8 měsíců. Následně dalších 7 měsíců stavba domu. Stavba nebyla závislá na etapovém čerpání hypotéky, byla tedy naprosto plynulá. Před dokončením stavby jsme začali prodávat byt a rychle jsme našli kupce. Hned po přestěhování do nového domu, jsme mohli realizovat prodej bytu a vypořádání hypotéky. V té době měli již klienti schválený nový hypoteční úvěr, který čekal pouze na zrušení původní hypotéky.

Řešení to bylo elegantní. Klienti se nemuseli na dobu stavebního povolení a stavby stěhovat do nájmu. V období vypořádání staré hypotéky již bydleli ve svém novém domě.  Program umožňuje nastěhovat se do nového domu ještě před jeho zaplacením. Tedy klienti užívali svůj krásný nový dům již v době, kdy jsem s těmito dokončovala vypořádání staré hypotéky a dokončení nové. Nádhera. 🙂 Tím, že svůj byt prodávali o více jak rok déle se prodejní cena opět zvýšila. Prvá a jediná platba, kterou klienti zaplatili byla cena domu. A tuto platili v době, když již 3 měsíce v domě žili. 🙂

Bylo to řešení, které mne bavilo. Bylo pro klienty pohodlné, chytré a pro mne moderní. Takovou práci mám ráda.

Josef Mašát

Když budete prodávat nemovitost je jeden důvod proč použít Pohodovou stavbu a zaplatit vše na samém konci. Druhým důvodem může být hledání absolutního bezpeční. Zaplatit za stavbu svého domu na úplném konci po předání celé stavby je tou nejvíce bezpečnou možností platby. A mé srdce analytika nad touto jásá. 🙂

Dovolím si jednu méně politicky korektní poznámku: Nic by neukradl Smetka zakladatel H – Systému pokud by mu jeho klienti platiti za dokončené domy.

Vzorec na konec:

Platit na konci + snadné hypotéka + bezpečí = velká radost ze stavby

Vlasta Pěchoučková

Program pohodová stavba a tedy možnost zaplatit po dokončení stavby, Vám také může přijít vhod v případě, že teď zrovna není hypotéka možná, ale víme, že bude možná později.

Použila jsem příklad klienta, který na prokázání svých příjmů musel čekat rok na podání příznivého daňového přiznání.. Klient nechtěl čekat, až dojde ke znovu zdražení pozemků, a až bude zase o rok starší. Čas a věk je při financování je nemilosrdný….

Tedy použili jsme program Pohodová stavba, koupili pozemek a začali stavět. Díky dobře nastavenému úvěru, a promyšlených podmínek stanovených v úvěrové smlouvě, měl klient vše zajištěné ještě před nastěhováním do nového domu.

Za rok se ceny pozemků v lokalitě zvýšili o 40% tedy bylo to hodně šťastné rozhodnutí. 🙂

předchozí článek další článek