symp

Ověření možnosti financovat stavbu domu

  • 4. 2. 2020

Dnes o tom, jak získat jistotu, že financování klapne, když se pustíte do stavby domu.

Josef Mašát

Než se vůbec pustíte do shánění pozemku, projektování a stavění domu ověřte, že Vaše financování bude možné. Bez financování je stavění těžké, téměř nemožné.

V ES Vám velmi dobrou základní službu udělá již můj kolega na prvé schůzce. Manažeři projektu jsou takovými velmi dobrými obvodními lékaři. Jeli Vaše situace obvyklá, poradí Vám velmi dobře. Stejně jako obvodní lékař pozná a pomůže s většinou základních nemocí.

Úkolem manažera projektu na prvé schůzce je posoudit reálnost Vašeho záměru. Pokud jste na prvé schůzce dostali zelenou, pak již máte na 95% vyhráno. 🙂

Abychom postupovali precizně, provedeme hned na začátku hluboký audit Vaší situace a vytvoříme takzvaný Model financování. To je dokument už mimořádně detailní, kde jdeme do komplexního posouzení případných rizik.

Model financování Vás rozdělí do jedné ze čtyř skupin. Skupiny A a B jsou připravené pro dobré financování. Manažerka financí tedy uvolní další práce. Jdeme nakupovat pozemek a projektovat. Můžeme, protože víme, že hypotéka je průchodná.

Skupina C znamená komplikace. V této skupině Vám pomůžeme Vaše překážky vyřešit. Nicméně také Vám doporučíme začátek přípravy stavby odložit, do momentu, kdy budou překážky vyřešené. Skupina C tedy znamená zdržení. Leč také v této skupině Vám s vysokou pravděpodobností pomůžeme do Vašeho domu.

No a pak je tu bohužel skupina D. Tam jsou okolnosti tak nepříznivé, že pomoci neumíme. Klientům skupiny D doporučíme ukončit smlouvu. A protože test děláme na samém počátku náklady jsou doposud jen velmi malé.

Vlasta Pěchoučková

Pro klienty se složitým zadáním vytvářím řešení v ES já. Pokud jste na pobočce a potřebujete po kolegovi manažerovi projektu něco složitého, pak tento možné postupy konzultuje se mnou. Tedy ještě se neznáme a už Vám možná pomáhám. 🙂

Občas má někdo natolik složité zadání, že potřebuje nejprve vědět, že financování půjde, nežli se zaváže smlouvou k přípravě stavby. V takovém případě, pokud jste milí a usměvaví, Vám jako čtenářům našeho Blogu mohu nabídnou osobní konzultaci ještě dříve, nežli se stanete klientem ES.

Můžeme si zavolat, či se setkat na centrále ES. Ráda pomohu, pokud budu umět. 🙂

Úplně jsem zapomněl vzorec na konec:

snadné zadání + malé úsilí = úspěch

těžké zadání + velké úsilí = také úspěch

těžké zadání + malé úsilí = zůstáváš bydlet, kde vždy jsi bydlel

předchozí článek další článek